Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Představujeme hráče a trenéry FK

Představujeme nové hráče našeho týmu - hrající trenér Martin Turek

publikováno 26.03.2014

Martin Turek

Jméno: Martin Turek 
Věk: 26
Kariéra: Dorost FC Vysočnina Jihlava, FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou, FC Slovan Havlíčkův Brod, SCU Thaya (Rakousko)
Pozice: útočník, záložník
Oblíbené číslo dresu: 10
Kopačky: Adidas 

Martine, vítej zpátky v ledečském týmu. Jak dlouho si se rozhodoval k návratu?

K návratu jsem se rozhodoval poměrně dlouho. Poprvé jsem o tom začal přemýšlet v létě. Ale definitivně jsem se rozhodl až po debatě s Martinem Tpišovským, kdy jsme se domluvili, že od zimy budeme oba oblékat ledečský dres. Když se přidal i Martin Nepovím, nebylo o čem přemýšlet.

Dlouho dobu jsi hrál v Rakousku. Co porovnání ledečského FK a tvého bývalého týmu (SCU Thaya)? A nemyslím tím jenom hráčskou kvalitu.

V Thaye to je jiné než v FK, je tam více taková rodinná atmosféra. Okolo fotbalu se „motá“ mnohem více lidí než v FK. Hráči i funkcionáři spolu tráví celkově více času (brigády, oslavy, karnevaly, plesy atd.). Hráči i fanoušci si fotbalu víc váží, ale je to asi dané tím, že Thaya je vesnice a fotbal tam nemá konkurenci. Podle mě nemá fotbal v Rakousku takovou kvalitu v mezihře, ani není podle mě svázaný nějakou taktikou. Je to takový hurá fotbal, ale oproti našemu fotbalu, je tam velká kvalita ve vápně. Jakmile se ocitne hráč ve vápně, ve slibné příležitosti, většinou to skončí gólem. Výsledky 7:4 jsou tam na denním pořádku, a proto je fotbal pro diváka atraktivní (je to jen můj názor, podle toho co jsem měl možnost poznat).


Jak těžké je skloubit pozici hráče a zároveň trenéra?

Samozřejmě to úplně jednoduché není. Musím poděkovat Ondrovi Machalovi, bráchovi a Honzovi Mikulovi, protože když mají volno a my máme trénink, vedou trénink a já i kluci si můžeme zkusit zatrénovat tak, jak trénují ve vyšších soutěžích. Ondra Machala mi pomáhá i při zápasech s rozcvičením. V samotném zápase mi zase hodně pomáhá Martin Nepovím, který je nejzkušenější z týmu a diriguje celou zálohu. No a tým doplňuje dobrou prací nový vedoucí mužstva Tomáš Krejčík.

Jak jsi spokojený se zimní přípravou a jak vidíš „svůj“ tým v jarních bojích?

Myslím si, že na tuto soutěž bychom měli být dobře připravení. Docházka byla celkem dobrá. Dá se říct, že jsem s přípravou celkem spokojený. Myslím si, že je v našich silách posunout se v tabulce o několik příček výš. 

 Jakým fotbalem bychom se měli na jaře prezentovat?

Chtěli bychom hrát fotbal, který nás bude bavit a s jakým boudou spokojení hlavně diváci. Naším cílem by mělo být sehrát se na novou sezónu a přilákat lidi na stadion.  


Co by si popřál FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou k 90. narozeninám? (letos slavíme 90 let od založení fotbalu v Ledči)

Klubu bych popřál, aby si lidé v Ledči opět v hojném počtu nacházeli cestu na stadion, aby se dařila práce s mládeží a aby pro sponzory a město bylo hrdostí klub podporovat. Dále bych popřál, aby se podařilo v co nejkratší době opětovné založení B týmu a samozřejmě co nejdříve postup zpět do I.A třídy.

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Informace o využívaných dotacích
Fotbalový klub Kovofiniš Ledeč nad Sázavou v roce 2017 využil následující finanční dotace od MŠMT, FAČR a ČÚS Dotace č. ID 002138.0009 ČUS ...

Kalendář akcí

« 09 / 2023 »
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz