FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - Sokol Herálec (HB) 3:1 (1:0)

publikováno 05.05.2014 (aktualizováno 06.05.2014)

O vítěžství rozhodlo až posledních deset minut

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - Sokol Herálec (HB) 3:1 (1:0)

Sestava: T. Bezděk - Pajer(Martínek), Prchal, Hauser, F.Gramer, J.Gramer, Nepovím, Turek, Janovec(Toula), Trpišovský, Voplakal

Góly: 36. Trpišovský, 83. Gramer F., 85. Toula

Do tohoto utkání jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v Humpolci. Od začátku utkání bylo jasné, že Herálec přijel bránit a spoléhal na rychlé protiútoky. Od úvodního hvizdu jsme byli aktivnější a měli častěji míč na kopačkách, ale nedařilo se nám vypracovat si vážnější příležitost. První příležitost přišla až ve 30. minutě po rohovém kopu, kdy hosté vykopávali míč z brankové čáry. O chvilku později to zkoušel z otočky Trpišovský, jeho prudkou a dobře mířenou střelu však brankař bravurním zákrokem vyrazil. Dále pak pokračovala pětiminutovka aktivního Trpišovského, který běžel sám na brankaře, ale míč se mu v rozhodujícím okamžiku zasekl pod nohou a brankař si ho pohodlně sebral. O minutu později se už nemýlil, když dokázal z malého vápna dopravit míč do sítě, po přesném centru Jakuba Gramera. Těsně před odchodem do kabin ještě běžel Voplakal sám na hostujícího brankaře, ale bohužel se jeho střela mezi tyče nevešla.

Druhý poločas začal ve znamení hostů. Standardní situace z levé strany, po zbytečném faulu u lajny, na centr si naběhl kapitán hostů, a pěkným volejem srovnal. Po vyrovnávajícím gólu bylo 15 minut domácí mužstvo otřesené a nemohlo navázat na výkon, který podávalo do vyrovnávající branky. Hosté několikrát zahrozili, ale brankář Bezděk byl vždy na místě. Od 70. minuty se domácí zase chytli. Hosté bránili v devíti lidech na vápně a bylo těžké vypracovat si nějakou větší příležitost ke vstřelení branky. Přesto po rohovém kopu trefil tyč Filip Gramer, a po průniku Turka a jeho následném centru si málem hosté vstřelili vlastní gól. Do vápna hostů létal jeden centr za druhým, ale zkušená obrana hostů je celkem v pohodě odvracela. Až v 83. minutě zprava nacentroval Voplakal a obránce Filip Gramer efektní rybičkou konečně dopravil míč za záda hostujícího brankáře. Hned po rozehrávce obral Martinek o míč ve vápně brankaře a předložil ho před prázdnou branku Toulovi, který zvýšil na 3:1. Minutu před koncem běžel ještě sám na branku Trpišovský, místo střely zvolil kličku, brankář mu balon vyrazil, ale pouze k nohám Voplakala, ale jeho laxní zakončení skončilo na boční síti.

Trenér Martin Turek nám k utkání dodal následné: „Až na pasáž 15ti minut po vyrovnávajícím gólu jsem s výkonem mužstva spokojen. Proti poslednímu týmu tabulky to není nikdy lehké a tím zvlášť, když má tak zkušenou obranu, která ještě před dvěma roky hrála krajský přebor. Dobře zahráli bratři Gramerové a i střídající hráči naši hru oživili a byli přínosem“.

Fotoreportáž z utkání na: http://fkkovofinis.rajce.idnes.cz/Ledec_x_Heralec_HB/

V neděli 11.5. od 16:30 hrajeme v Tisu, kterému mámě opět co vracet. Podzimí domácí utkání skončilo pro Kováky debaklem 7:2.

Tréninky v příštím týdnu:

Út : 6.5. od 17:00

St: 7.5. od 17:30