Úvod » Mužstva » Muži - "B"

Muži "B" - FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - FC Kamenná Lhota 2:1 (1:0)

publikováno 12.08.2014 (aktualizováno 20.08.2014)

Vítězná premiéra podpořená góly dorostenců

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - FC Kamenná Lhota 2:1 (1:0)

Sestava: Veleta - Kubát, Stránský, Šenk (45 Pospíšil), Žemlička - Holeta, Pajer, Bezděk S. - Popek, Matějka, Rudenco (75 Martínek). 2:1 (1:0) Branky: Rudenco, Popek - Procházka

Branky: Rudenco, Popek

Trenér našeho obnoveného "Béčka" Jaromír Pospíšil nám popsal první utkání svého týmu následovně:  "Na přátelské utkání mezi B týmem Ledče a K. Lhotou se přišel podívat, v nedělním odpoledni, nemalý počet diváků. Ti mohli sledovat, jak první poločas měli více ze hry hráči Ledče. Kluci se snažili hrát po zemi a dostávali se pěknou kombinací do slibných šancí. K. Lhota ale také zahrozila, a to několika nebezpečnými brejky, které zakončila buď střelou nad bránu, nebo je dobře vykryl Veleta. Ledeč vstřelila branku po chybě hostujícího brankáře, který neudržel, po střele, míč v rukavicích. K odraženému míči doběhl první stále ještě dorostenec Rudenco a prostřelil brankáře - 1:0. O poločase musel z důvodu nataženého stehenního svalu střídat Šenk a do zápasu musel naskočit i Pospíšil, který měl virózu. Druhá půle už nepřinesla pro diváky herně až tak zajímavý fotbal. Bylo znát, že hráči pomalu ztráceli na velkém hřišti sílu, a to se projevilo i na hře - nepřesné přihrávky a nepokrývání hráčů. Lhota vyrovnala po jednom z brejků, kdy si za obranu zaběhl Procházka a obstřelením gólmana vyrovnal na 1:1. Ledeč chtěla stále hrát, ale nepřesnými přihrávkami se zbytečně zbavovala posledních sil. Následné útoky K. Lhoty postrádaly také kvalitu, takže je obrana se stoperem Kubátem snadno zastavovala. Zápas mohla rozhodnout přece jenom K. Lhota, která měla možnost kopat pokutový kop. Po jednom z brejků, kdy běžel Procházka sám na bránu, mu sice Pospíšil skluzem vypíchl míč, ale rozhodčí s údivem obou hráčů ukázal na penaltu. Na tu se postavil sám Procházka, ale přízemní slabou střelou doprostřed brány nemohl gólmana Veletu ohrozit. Vítěznou branku Ledče vstřelil další dorostenec Popek, kdy z ostrého úhlu poslal míč na bránu a hostujícímu gólmanovi míč prošel mezi nohou a tyčí - 2:1. K. Lhota ještě zahrozila, když po jednom z rohových kopů Veleta podběhl míč, ale Stojan prázdnou branku netrefil. Do utkání také nastoupil na 15 minut a pomohl oživit hru Ledče Martínek, který se uzdravuje po zranění kotníku. V zápase nám hodně pomohli dorostenci, kteří zaskočili za omluvené hráče. Brankář Veleta nás podržel při pokutovém kopu, Bezděk byl svou aktivitou vidět po celém hřišti a zbylí dva dorostenci oběma góly rozhodli zápas".