FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – Rovnost Budíkov 8:2 (5:1)

publikováno 15.09.2014 (aktualizováno 17.09.2014)

Jasné vítězství kazí vyloučení Touly

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – Rovnost Budíkov 8:2 (5:1)

Sestava: Vytiska – Martinek (80. Prchal), Hauser, P. Pešek, J. Pešek, Šotola (85. Žemlička), Nepovím, Toula, Voplakal, Turek, Trpišovský (88. Kuja).

Branky: 14., 29. a 42. Trpišovský, 16. Voplakal, 40. a 61. Toula, 49. Nepovím, 83. Šotola

ČK: Toula

Po dvou prohrách jsme nastoupili k domácímu zápasu proti týmu z Budíkova. Utkání jsme opět nezačali dobře a již ve třetí minutě se po špatné malé domů řítil sám na Vitisku hostující útočník a naštěstí netrefil branku. O tři minuty se ale už hostující útočník ze stejné situace nemílil 0:1. Ve čtrnácté minutě nacentroval před branku Jan Pešek a nabíhající Trpišovský se z malého vápna nemýlil. O dvě minuty vybojoval míč Toula, předal ho Trpišovskému, který posunul do ulice Voplakalovi, ten obešel brankáře a zasunul do prázdné branky. Ve 29. minutě do vápna nacentroval Šotola, míč si opět našel Trpišovký a s přehledem zvýšil na 3:1.  Od tohoto okamžiku jsme už opět byli my a začali jsme hru ovládat a celkově si v zápase více věřit. Ve 40. minutě z hranice vápna napřáhl Toula a bylo to 4:1. Na poločasových 5:1 zvýšil opět Trpišovský, když tečoval Toulovu střelu.

Ve 49. minutě vysunul Trpišovský do sóla Turka a ten ještě předložil před prázdnou branku Nepovímovi a bylo to 6:1. V 61. minutě se po pěkné kombinaci parádně k tyči trefil Toula. Tentýž hráč se v 71. minutě poroučel pod sprchy, když za zbytečné poznámky k hlavnímu rozhodčímu uviděl druhou žlutou kartu. Hosté korigovali až v 82. minutě, když z vápna přelobovali vyběhnutého Vitisku. Poslední gól utkání vsítil Šotola, když zabojoval ve vápně a dotlačil míč do sítě.

Trenér Martin Turek nám k utkání řekl následující: "Jsem rád, že po dvou prohrách jsme si udobřili fanoušky a opět vyhráli. Povedlo se nám proměnit skoro každou šanci, což je další pozitivum. Po strašidelných prvních deseti minutách jsme se srovnali a začali hru ovládat, jako tomu bylo na začátku soutěže. Vítězství kazí pouze zbytečné vyloučení Touly. Doufám, že nám tato výhra pomůže i k zisku bodů ze Štoků.

Fotoreportáž z utkání zde

K dalšímu mistrovskému utkání zavítáme v neděli 21.9. na hřiště prvních Štoků.