TJ Sokol Štoky - FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 1:3 (0:0)

publikováno 22.09.2014

Důležité vítězství

TJ Sokol Štoky -  FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 1:3 (0:0)

Sestava: Bezděk - Pešek P., Hauser, Prchal, Pešek J. – Šotola (87. Kuja), Nepovím, Gramer F., Voplakal (72. Martinek) – Turek, Trpišovský

Góly: 50. Pešek J., 65. Nepovím (PK), 90.+1. Kuja

Na hřiště prvních Štoků jsme vyrazili bez vyloučeného Touly, ale už s uzdraveným brankářem Bezděkem. Na místo Touly ve středu zálohy se tentokráte postavil F. Gramer.

První poločas moc vzruchu nepřinesl. Ve 25. minutě domácí vystihli poněkud zdlouhavou a kostrbatou rozehrávku naší obrany a domácí útočník se řítil sám na Bezděka. Ten jeho pokus tečoval na tyč a z brankové čary do bezpečí uklidil Petr Pešek. O dvě minuty později obelstil Šotola na pravé straně hřiště dva protihráče a poslal míč do běhu P. Peškovi, ten poslal ostrý centr před branku, kam nabíhal Turek, ovšem hlavičkou z malého vápna těsně minul prázdnou branku Štoků. Více toho první poločas nepřinesl.

Do druhého poločasu jsme nastoupili lépe než domácí a v 50. minutě jsme se dočkali vedení. To si odražený míč po rohu našel J. Pešek a tvrdou ranou z 20ti metrů trefil šibenici domácí branky. Z vedení jsme se však neradovali dlouho. O dvě minuty později kopali domácí trestný kop z hranice vápna. První pokus trefil pouze naší zeď, míč se odrazil k domácímu útočníkovi, který vrátil míč před branku, na malém ho tečoval nepokrytý hráč domácích. V 60. minutě mohl strhnout vedení na naši stranu opět J. Pešek, jeho dělovka ale tentokrát málem přelomila břevno. V 65. minutě byl ve vápně faulován Turek, a Nepovím se z penalty nemýlil. Domácí se snažili o vyrovnání nakopávanými míči, ale tentokrát jsme si s nimi dokázali poradit. A když v 91. minutě proměnil Kuja samostatný nájezd a bylo jasné, že si odvezeme tři body. Vítězství jsme si pak mohli vychutnat i s našimi fanoušky, kteří za námi vážili cestu.

Fotoreportáž z utkání

Trenér Martin Turek komentoval utkání následovně: "Utkání moc fotbalové krásy nepobralo. Domácí pouze nakopávali a my jsme měli problém se prokombinovat do nějaké ložené příležitosti. Byl to spíš boj, ve kterém jsme byli šťastnějším týmem. Celý tým tentokrát zaslouží pochvalu za dodržení stanovené taktiky a za koncentraci po celých 90 minut, se kterou máme často problém".

Příští zápas hrajeme v sobotu 27.9. od 15:30 na hřišti nevyzpytatelné humpolecké rezervy.

Tréninky jsou úterý, středa a pátek od 17:00

Aktuální tabulka