FK Humpolec B - FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 2:3(0:2)

publikováno 29.09.2014 (aktualizováno 03.10.2014)

Po jasném průběhu, přišlo závěrečné drama

FK Humpolec B - FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU 2:3 (0:2)

Sestava: Bezděk - Pešek P., Hauser, Prchal, Gramer F. – Šotola (85. Pajer), Nepovím, Toula, Voplakal (75. Martinek) – Turek, Trpišovský

Góly: 4. Turek, 10. Šotola, 55. Trpišovský

Nástup do utkání se nám podařil a již ve 4. minutě jsme se ujali vedení, když se Turek dostal k odraženému míči a z vápna prostřelil domácího brankáře. Dvě minuty na to ale utekl naší obraně domácí útočník, který postupoval sám na Bezděka, ale jeho střela minula Bezděkovu branku. V 10. minutě zatáhl balon Gramer, posunul ho do strany na Turka, který nacentroval před branku a Šotola z voleje zvýšil na 2:0. Od tohoto okamžiku jsme utkání ovládali a domácí nepouštěli na dostřel naší branky a vytvářeli si i dobré příležitosti na zvýšení náskoku. Svoje šance spálili postupně Turek a Trpišovský, a proti Voplakalově štiplavé ráně bravurně zasáhl domácí brankař. A tak poločas skončil pouze 2:0.

Druhý poločas začal podobně, jako končil ten první. Nadále jsme hru ovládali a nic nenasvědčovalo tomu, že by to na konci mělo být ještě drama. V 55. minutě vnikl do vápna Voplakal, obránce mu stačil míč ukopnout, ale pouze k Trpišovskému a ten se štěstím prostřelil jinak dobře chytajícího brankáře Nováka. Po tomto gólu mohl zvýšit naše vedení Toula, který se dostal do tří slibných šancí, ale pokaždé mu radost pokazil brankář Novák. V 66. minutě byl faulován Turek, rozhodčí ponechal výhodu a Trpišovský se řítil sám na branku ale trefil pouze tyč. Po přerušení hry rozhodčí vyloučil domácího obránce. V 83. minutě se do brejku dostali domácí, jejich akci na vápně přerušil faulem Gramer. Následný trestný kop domácí hráč trefil přesně k tyči. O dvě minuty později to už bylo pouze o jednu branku. To se prosmýkl mezi obránci domácí útočník a střelou po zemi snížil. Navíc už se ale domácí nezmohli.

Trenér Martin Turek hodnotil utkání takto: „Ač to tak podle výsledku nevypadá, v utkání jsme byli jasně lepším týmem. Mrzí mě, že jsme dostali ke konci utkání zbytečné dva góly a totálně jsme tím degradovali náš výkon.  Místo toho, aby utkání skončilo 5:0, tak je to 3:2. Jak se zase potvrdilo, náš největší problém je v tom, že nedokážeme udržet koncentraci po celých 90 minut“.

Příští zápas hrajeme v neděli 5.10. od 15:00 na domácím hřišti proti lepšícím se Košeticím. Po špatném začátku se jejich výkony zvedají. Naposledy rozstříleli Štoky 5:2.

Tréninky jsou úterý, středa a pátek od 17:00

fotoreportáž z utkání