FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - Sokol Košetice 3:1 (2:1)

publikováno 06.10.2014

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - Sokol Košetice 3:1 (2:1)

Sestava: Bezděk – F. Gramer, Hauser, Prchal, Pešek – Šotola (85. Martinek), Nepovím, Toula, Voplakal (75. J. Gramer) – Turek (88. Kuja), Trpišovský.

Branky: 17. Toula, 25. Nepovím (PK), 67. Šotola

Poprvé v této sezoně se nám stalo, že jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v zápase předchozím. Utkání jsme začali aktivně, drželi jsme míč a soupeř se spoléhal pouze na dlouhé nakopávané míče na dva vysoké útočníky. Tyto míče nám v počátku dělaly problémy. V 11. minutě, právě po jednom nakopnutém balonu, padl první gól. Prchal sice míč stačil odhlavičkovat, ale pouze na vápno, kam nabíhal nepokrytý hostující hráč a tvrdou ranou poslal míč pod břevno Bezděkovi svatyně. Jenže to bylo vše, co hosté předvedli. Už za šest minut totiž dokázal vyrovnat Toula. Tomu Šotola posadil parádní centr přímo na hlavu. Ve 25. minutě utekl obraně Trpišovský, byl faulován a pískala se penalta. Tu Nepovím s přehledem proměnil. Do poločasu spálil ještě tři dobré příležitosti Turek.

Druhý poločas jsme začali vlažně a hosté se dostali k pár náznakům ohrožení naší branky. Potom jsme už zase diktovali tempo hry. Nejdříve zahrával Nepovím trestný kop. Míč minuli všichni hráči a ten skončil na tyči. V 67. minutě vybojoval míč Toula, Trpišovský ho posunul do ulice nabíhajícímu Šotolovi a ten potvrdil, že se v těchto situacích nemýlí a zvýšil naše vedení na 3:1. Po této brance hosté fyzicky odpadli a začali jsme si vypracovávat další šance na zvýšení náskoku. Aktivní v tomto směru byl hlavně Šotola a poté vystřídavší Martinek. Poslední šanci utkání měl obránce Filip Gramer, který se dostal k odraženému míči na malém vápně, ale ani jemu se nepodařilo dostat míč do sítě.

Trenér Martin Turek nám k utkání dodal následující hodnocení: "Hosté se spoléhali na nakopávané míče, což nám ze začátku činilo problémy. Po vedoucím gólu jsme se už ale srovnali a hosty do žádné příležitosti nepustili. Zápas vyšel Šotolovi, který byl hlavně ve druhém poločase hodně aktivní. Spokojený jsem byl i se hrou krajních obránců".

V neděli 12.5. od 15:00 nás čeká velmi těžké utkání v Lípě v jejímž dresu nastupuje Radek Sláma bývalý hráč SK Slávie Praha a Vysočiny Jihlava.

Tréninky jsou středa a pátek od 17:00