FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU – FK Humpolec 4:3 (3:1)

publikováno 16.03.2015 (aktualizováno 17.03.2015)

Na závěr přípravy cenný skalp soupeře z krajského přeboru

FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU – FK Humpolec 4:3 (3:1)

Sestava: Bezděk T. – Pešek J., Pešek P., Prchal, Svoboda  – Gramer J. (86. Bezděk S.), Toula, Nepovím, Gramer F. (46. Voplakal), - Turek (60. Kuja), Trpišovský

Góly: 3., 27. Trpišovský, 26. Vlastní, 75. Nepovím (p)

Diváci: 50

V posledním přípravném zápase jsme, na perfektně připraveném hříšti, přivítali čtvrtý tým krajského přeboru FK Humpolec. V tomto utkání jsme opět nebyli kompletní, protože dlaha na pravé ruce zabránila nastoupit Šotolovi. Jeho místo v záloze zaujal uzdravený Filip Gramer.

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou pořádá nábor mladých fotbalistů !!

Zápas pro nás začal nad očekávání dobře. Již po třech minutách Trpišovský vystihl váhavou rozehrávku hostujících stoperů a svoje sólo zakončil přesnou střelou k protější tyči. Poté jsme se ještě dostali do několika slibných šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Humpolec nás postupně zatlačil na naší polovinu a byl více na balonu. Ve 25. minutě se Humpolci podařilo srovnat pěkným gólem po křídelní akci. Jenomže hned za minutu jsme si vedení vzali zpět. Nepovím se ve velkém vápně uvolnil, nacentroval před branku a hostující stoper si srazil míč do vlastní sítě. A hned o další minutu později vyvezl míč Jan Pešek, prostrčil míč do vápna Trpišovskému a ten přehodil vybíhajícího brankaře. Ve 35. minutě jsme mohli vedení ještě navýšit. Na přetažený centr si naběhl Filip Gramer, jenže proti jeho hlavičce bravurně zasáhl humpolecký brankař.

Do druhého poločasu jsme prostřídali a na naší hře to bylo znát. Ve předu jsme nebyli schopní delší dobu podržet míč a hosté se dostávali do tlaku. V 50. minutě jsme ztratili míč ve středu hřiště, hostující hráč se dostal do samostatného úniku a prostřelil Bezděka. V 68. hosté dokonce z penalty vyrovnali a nadále byli ve druhém poločase v tlaku, ale vyloženou příležitost si vypracovat nedokázali. V 75. jsme podnikli rychlí protiútok, Jakub Gramer na pravé straně utekl obráncům, na malém vápně byl sražen a pískala se penalta, kterou Nepovím proměnil. Ke konci zápasu si ještě Bezděk musel poradit se dvěma nebezpečnými střelami ze střední vzdálenosti, ale vítězství jsme již vzít nenechali.

Trenér Martin Turek byl při hodnocení relativně spokojen: "Pro naše poměrně mladé mužstvo to byla dobrá zkušenost poměřit síly s týmem ze špičky krajského přeboru. V prvním poločase jsme hráli v dobře postaveném bloku a podnikali protiútoky, které jsme dokázali gólově zakončit. Druhý poločas už jsme nebyli tak kompaktní, soupeř nás dle očekávání zatlačil, ale přesto moc ložených příležitostí si nevypracoval. Ukázalo se, že když kluci udrží koncentraci a nervy, tak dokážeme hrát vyrovnané utkání i proti takto kvalitnímu soupeři. V zápase jsme předvedli nejen bojovnost, ale zejména v prvním poločase i kvalitu. Z výsledku a z přístupu hráčů mám radost, ale je to pouze příprava. Důležité bude, abychom podobný výkon předvedli za 14 dní v Kostelci, kde se už bude hrát o mistrovské body.

Foto z utkání zde

Tréninky v tomto týdnu: