FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU – SK Jiřice 5:0 (4:0)

publikováno 07.04.2015

Velikonoční nadílka pro Jiřice

FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU - SK Jiřice 5:0 (4:0)

Sestava: Bezděk T. – Pešek J. (78. Martinek), Pešek P., Prchal, Svoboda – Šotola, Turek, Nepovím, Gramer J. – Voplakal (83. Kuja), Trpišovský
Góly: 17. Gramer J., 24. Pešek J., 38. Nepovím, 42. Voplakal, 84. Trpišovský
Diváci: 200
V prvním domácím utkání jsme přivítali fotbalisty Jiřic povzbuzené domácí výhrou nad druhými Štoky. Jiřice se touto výhrou posunuli z posledního místa na předposlední. Díky tomuto překvapivému výsledku a poměrně dobrých výkonech na zimním Bernard cupu v Humpolci, které tam Jiřice předváděli, se nedalo očekávat jednoduché utkání. Pro tento zápas nebyl připraven Středopolař Toula, který si odpykával jednozápasový trest za vyloučení v Kostelci a opět zraněný Filip Gramer. Jeho místo na levém kraji obrany zaujal už vyléčený Matěj Svoboda. Vzhledem k tomu, že ostatní utkání na Vysočině byla odložena, se zápas hrál před solidní diváckou kulisou.
Utkání začalo dle očekávání. Domácí se snažili o steč hostující branky, ovšem dlouhou dobu se jim nedařilo vypracovat si vážnější střeleckou pozici. V 17. minutě se ovšem domácí už mohli radovat. Peškův dlouhý balon si zpracoval Voplakal, posunul do ulice rozeběhnutému Gramerovi, který si tváří tvář brankaři věděl rady. Ve 24. minutě napřáhl ze 30ti metrů Jan Pešek a jeho přízemní střela zapadla přesně za tyč. Tento gól přinesl na domácí kopačky klid. Nadále se hrálo převážně na polovině Jiřic. Ve 38. minutě rozehrával Nepovím trestný kop, nabíhající hráči zmátli hostujícího brankaře tak, že jeho pokus skončil až v síti. Ve 40. se dostali do šance také hosté, po zaváhání naší obrany se na velkém vápně ocitl osamoceny hostující útočník, jeho pokus ale skončil nad Bezděkovou brankou. O dvě minuty později poslal Svoboda centr, za kterým se vyšrouboval Voplakal a hlavičkou z úrovně penalty zvýšil na 4:0. Těsně před poločasem poslal Svoboda ještě jeden ostrý centr, na který ale domácí útočníci nedosáhli.
Na začátku druhého poločasu domácím fanouškům zatrnulo. To Petr Pešek naváděl míč od rohového praporku až před naší branku, kde mu málem hostující hráč srazil balon do naší sítě. Druhý poločas byl ze strany Ledče o něco horší. Uspokojili jsme se vedením a začala nám váznout kombinace. Přesto se ke svým obvyklým střelám dostal Šotola, ale ani jednou nedokázal prostřelit dobře chytajícího brankaře hostů. V 75. minutě trefil Nepovím tyč z trestného kopu. Neujaly se ani střely Voplakala s Nepovímem, kterým proti noze nabíjel Trpišovský. Až v 84. minutě prošel přes dva soupeře Šotola a vyslal do sóla Trpišovského, který obešel i brankaře a uzavřel konečné skóre.
K utkání nám trenér Martin Turek dodal následující hodnocení: “S hrou v prvním poločase jsem spokojený, povedlo se nám vstřelit čtyři pěkné branky ať už po střele nebo po kombinaci. Ve druhém poločase už naše hra neměla takovou úroveň, ale přesto jsme si stále vypracovávali šance. Těší mě, že jsme zase po dlouhé době udrželi čisté konto, a že jsme k zápasu přistoupili tak, jak by se mělo, a že jsme soupeře nepodcenili.“
K dalšímu utkání v sobotu 11. 4. zajíždíme na umělou trávu do Chotěboře, kde nás přivítá tamní rezerva, se kterou jsme na podzim doma prohráli 1:2.
Tréninky v tomto týdnu:
Út: 7.4. od 17:30