FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU – TJ Tis 7:0 (2:0)

publikováno 20.04.2015 (aktualizováno 22.04.2015)

FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU - TJ Tis 2:0 (7:0)

Sestava: Bezděk T. – Pešek J., Pešek P., Prchal, Svoboda  – Šotola (88. Bezděk S.), Toula, Nepovím, Gramer J. – Voplakal (72. Turek), Trpišovský (80. Kuja)

Góly: 8. Voplakal, 22. a 70. Šotola, 75. Trpišovský, 56. a 80. Toula, 78. Svoboda

Diváci: 160

Ve druhém domácím utkání k nám zavítalo mužstvo Tisu, se kterým nemáme vůbec lichotivou bilanci a ba co víc, naše předvedená hra na podzim v Tisu byla tragická a tak bylo co napravovat. Pro tento zápas měli trenéři k dispozici již kompletní kádr.

Po krátkém oťukávání vyslal Toula do ulice Jakuba Gramera a ten nacentroval před branku, kam si naběhl Voplakal a otevřel skóre. To běžěla 8. minuta. Ve 22. minutě Trpišovský doběhl zdánlivě ztracený míč a odcentroval před branku, kde opět operoval Voplakal, místo střely však volil sklepnutí na z druhé vlny nabíhajícího Šotolu a jeho parádní obstřel, skončil v horním růžku hostující branky. Ve 37. minutě opět centroval z levé strany v prvním poločase hodně aktivní Kuba Gramer, na jeho pobídku ovšem útočníci nedosáhli. Tis se v prvním poločase dostal do šance pouze jednou, tu však zakončil střelou vedle.

V 52. minutě jsme dobře „zapresovali“, balon zachytil Kuba Gramer a vyslal do sóla Toulu, který tváří tvář brankaři neměl problém zvýšit na 3:0. O 4 minuty později zakončoval netradičně hlavou Nepovím, jeho pokus ale mířil vedle. V 70. minutě se nám povedla kombinační akce po levé straně, do které se zapojili Svoboda, Trpišovský  a Voplakal,  ten ještě posunul na druhou stranu na nabíhajícího Šotolu a ten už jen uklízel do prázdné branky. O 7 minut později Toula poslal přihrávku za obranu, tu si doběhl Šotola. Nezachoval se jako sobec a nabídl gól do prázdné branky Trpišovskému. O další minutu později se k hlavičce prodral Prchal, brankář jeho pokus vyrazil pouze před Svobodu a ten z metru neměl problém vstřelit svůj premiérový gól v ledečském dresu. V 80. minutě potáhl míč Trpišovský, nacentroval před branku a Toula parádně trefil volej a uzavřel tak střelecký účet zápasu. V poslední minutě se ještě dvakrát dostal do šance mladíček Sedrik Bezděk, ovšem nedokázal dvě přihrávky spoluhráčů Kujy a Svobody usměrnit do branky.

Martin Turek, hrající trenér našeho mužstva popsal utkání takto: „ V prvním poločase jsme si vypracovali tři, čtyři větší šance a povedlo se nám dvě proměnit. Ve druhém poločase po vstřeleném třetím gólu jsme již byli k neudržení a předváděli jsme fotbal plný nápaditých kombinacích na obou stranách hřiště a stříleli pěkné góly. Fotbalem, kterým jsme hráli ve druhém poločase, bychom se chtěli i nadále prezentovat. Tis jsme prakticky nepouštěli na dostřel naší branky. Za toto utkání bychom chtěli naše hráče pochválit.

V neděli 26.4. budeme hrát na horké půdě o sestup bojujícího Budíkova. Na domácím hřišti je to nevyzpytatelný soupeř. Na podzim tam např. prohrál, v té době ve formě, hrající Kostelec.

Tréninky v tomto týdnu:

Út: 21.4. od 17:30