FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU - TJ Sokol Štoky 1:0 (0:0)

publikováno 05.05.2015

FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU - TJ Sokol Štoky 1:0 (0:0)

Sestava: Bezděk T. – Pešek J., Pešek P., Gramer F., Svoboda  – Šotola, Turek, Nepovím, Gramer J. (87. Martinek) – Turek, Trpišovský

Góly: 85. vlastní

Diváci: 120

V důležitém domácím zápase proti houževnatým Štokům jsme se museli obejít bez vykartovaného útočníka Jirky Voplakala a stopera Prchala, který si v týdnu přivodil kuriózní zranění. Studijní povinnosti si stále plnil Kuja.

Utkání začalo ve velkém tempu. Nejdříve zahrozili hosté z trestného kopu a chvilku po té přistrčil Trpišovský vedle sebe nabíhajícímu Šotolovi, ten ale vysoko přestřelil. Poté se otěží zápasu ujali domácích, ale jejich snaha končila před vápnem a centrované míče ze stran zase spolehlivě odvraceli hostující obránci. V 26. minutě se dostal ke střele Nepovím, brankař jeho střelu vyrazil jen Trpišovskému, ten se obtočil kolem obránce, ale vystřelil pouze do břevna, míč se odrazil k Turkovi a ten ale také nenasměroval svůj pokus mezi tyče. Těsně před poločasem se ve velké příležitosti ocitl Šotola, ale hostující brankář rychle vyběhl a jeho pokus bravurně zlikvidoval. Druhý poločas začal ledečským náporem, do vápna hostů létaly centry zprava zleva, ale nikdo nebyl schopný dotlačit míč do sítě. Ledeč si dokázala vytvořit místy až drtivý tlak, ale v koncovce se trápila. V 82. minutě to potvrdil Turek, když se ocitl na penaltě sám, vystřelil, ale i jeho pokus hostující brankář vyrazil. A když jsme nebyli schopni vstřelit branku sami tak nám k tomu napomohli hosté. Nepovím zahrával trestný kop skoro z poloviny hřiště, míč těsně před brankářem tečoval hostující obránce do vlastní sítě. Poté se hosté snažili vyrovnat. Začali hrát na tři útočníky, přesto branku Bezděka neohrozili a ten si mohl připsat jíž čtvrtou nulu v řadě v domácím utkání a kováci další tři vydřené body do tabulky.

Martin Turek, hrající trenér, měl k utkání následovný komentář „ Soupeř si evidentně přijel pro bod. Vítězství je to upocené, ale myslím, že zasloužené. Ve druhém poločase jsme naší hru zlepšili, a i když jsme před rozhodujícím gólem nedali několik ložených šancí a naše hra se pomalu měnila v křeč, nepřestávali jsme na hřišti makat a to se nám nakonec vyplatilo.

Ve středu 6.5. nás čeká pohárové utkání v Nové Vsi u Nového Města na Moravě a v neděli 10.5. na náš stadion přijede ve velké pohodě hrající juniorka Humpolce. Výkop tohoto utkání je v 16:30 hod.

Tréninky v tomto týdnu:

Út: 5.5. od 17:30