FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - FK Humpolec 2:3 (1:2)

publikováno 11.05.2015 (aktualizováno 12.05.2015)

FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU – FK Humpolec B 2:3 (1:2)

Sestava: Vitiska – Martinek (70. Prchal), Pešek P., Gramer F., Svoboda – Šotola (31. Turek.), Toula, Nepovím, Gramer J. – Voplakal, Trpišovský

Góly: 2. a 64. Toula

Po výsledkově nevydařeném, ale herně celkem povedeném vystoupení v semifinále KFS v Nové Vsi u Nového Města, kde se nechal zbytečně vyloučit Jan Pešek, kterému disciplinární komise vystavila stop na 3 nadcházející zápasy, jsme nastoupili proti, na jaře ještě neporažené, rezervě Humpolce.

K Peškovi, který tedy scházel kvůli karetnímu trestu, se přidal brankář Bezděk, ten si při předzápase dorostu narazil žebra a do branky musel narychlo povolený Vitiska. Na lavičce už byli připraveni Prchal s Kujou, kteří v minulých kolech scházeli.

Zápas jsme začali dobře a již ve 2. minutě jsme se ujali vedení, to se do vápna protáhl Toula a levou nohou překonal brankáře. Vedení nám ale nevydrželo dlouho a v 7. minutě bylo srovnáno. Na půlce jsme prohráli souboj o míč, následoval dlouhý balon za naší obranu, kam si naběhl Kubíček a přehodil vyběhnutého Vitisku. V následujících minutách utkání postrádalo tempo, ale přesto Ledeč permanentně zaměstnávala hostujícího brankáře. Voplakal hlavičkoval pouze do náručí a Šotola pálil těsně nad branku. Ve 28. minutě to byl opět Voplakal, který vyzkoušel pozornost brankáře střelou z velkého vápna, ten se ovšem nachytat nenechal a jeho pokus vyrazil. Ve 30. minutě se Nepovímův trestný kop otřel o tyč. Ve 34. minutě z čista jasna uhodilo na druhé straně. Opět po nákopu za naší obranu si našel míč Prokop, obešel Vitisku a pohodlně zakončil do prázdné branky. O čtyři minuty později mohlo být vyrovnáno. Po rohovém kopu se ocitl před na půl odrytou bránou Filip Gramer, který ovšem trefil stejnou tyč jako Nepovím, ale tentokráte hlavou.

Ve druhém poločase jsme se tlačili před branku Humpolce, ovšem naše snaha končila kolem vápna. V 60. minutě jsme dostali výhodu pokutového kopu za ruku ve vápně. K penaltě se postavil tradiční exekutor Nepovím, který ale tentokráte nechal vyniknout brankaře. To nás ale nemuselo tolik mrzet. V 64. minutě Voplakal nabil pod sebe nabíhajícímu Toulovi, který s přehledem srovnal. Nadále jsme se tlačili před hostující branku se snahou strhnout vedení na naši stranu. Ovšem naše vůle a nasazení nebyla taková jako minulý týden. V 83. jsme dokonce dostali gól na 2:3, když jsme na půlce v rozehrávce a následném nedůrazu přišli o míč a hostující hráči ve třech postupovali na Vitisku. Hráče s míčem se ještě snažil křižovat Prchal a míč se po sérii odrazů dostal zpět na kopačky hráčů Humpolce a ti brejkovou situaci dotáhli až do gólového konce.

Trenér Martin Turek byl tentokráte k výkonu kritický: „ V utkání jsme dostali ze dvou šancí hostů tři góly. Soupeř se na ně ani moc nenadřel, dle mého názoru jsme jim ty góly doslova darovali. Jestli budeme v A třídě takhle nedůrazní a nepozorní, tak jich v každém zápase dostaneme pět. Směrem dopředu jsme toho také moc nepředvedli. Čekali jsme, že soupeř bude chtít hrát víc dopředu a my budeme mít více prostoru k útočení, což se bohužel nestalo. Dnešnímu utkání scházelo větší nasazení chuť vyhrát. Od nás nemastný neslaný výkon.“

Tréninky v tomto týdnu:

Út: 12.5. od 17:30