SK Telč - FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 0:5 (0:1)

publikováno 04.08.2015

SK Telč - FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 0:5 (0:1)

Sestava: Vitiska – Pešek J., Pešek P., Prchal, Gramer F. – Trpišovský, Turek. (45. Vladyka), Nepovím, Gramer J. (60. Bezděk S.) – Bláha, Voplakal (45. Kuja)

Góly: 3. Bláha, 51. Prchal, 55. Pešek J., 65. a 75. Trpišovský

Po prvním nepovedeném přípravném utkání, jsme již v kompletnějším složení, vyrazili na zápas do Telče. Ta stejně jako my v minulém ročníku postoupila z 1.B třídy sk. B do 1. A třídy. Jelikož jsme zrušili utkání, které jsme měli sehrát ve středu, tak se jednalo o generálku na nový soutěžní ročník.

Hned v úvodu jsme se ujali vedení. To trestný kop nádherně zakroutila k tyči naše nová akvizice z Tisu Bláha. Poté se hra odehrávala ve středu hřiště s tím, že jsme měli častěji míč na kopačkách, ale nedokázali jsme dobře vyřešit finální fázi. V 25. minutě zahrozili domácí. Samostatný únik domácího útočníka bravurně zlikvidoval Vitiska. Poté o sobě dal dvakrát vědět opět Bláha. Ale ani jeden z jeho pokusů se nevešel mezi tyče. Ke konci poločasu musel Vitiska společně s naší obranou řešit závar na malém vápně.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně dobře jako do toho prvního. V 51. minutě Prchal přesnou hlavičkou po rohu zvýšil na 2:0. V této části utkání jsme byli lepším týmem a Jan Pešek po přihrávce Bláhy zvýšil na 3:0. O deset minut později nadvakrát překonal golmana Trpišovský. A o dalších deset minut později přidal Tprišovský svou druhou branku, když levačkou zamířil přesně k tyči. Ke konci zápasu si domácí vypracovali ještě dvě velké šance, ale výborně chytající Vitiska je dokázal vyrazit. V 82. minutě ještě Vladyka pěknou střelou orazítkoval břevno domácí branky.

Martin Turek, hrající trenér našeho mužstva, utkání glosoval následovně: "O proti minulému utkání jsme byli koncentrovanější a kompaktnější. Ve hře byli i nápadité kombinace, které jsme ale ve finální fázi nevyřešili dobře. Soupeři jsme ovšem dovolili dost příležitostí ke vstřelení branky, ale výborný Vitiska nás podržel. V neděli 9.8. od 16:30 nás čeká první mistrovské utkání proti Pacovu. Pacov je dle mého názoru stejné mužstvo jako jsme my. Mladé, pohyblivé, se snahou hrát kombinační fotbal. Takže by diváci mohli vidět zajímavý fotbal."