FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - TJ Slavoj TKZ Polná B 1:1(0:0)

publikováno 12.10.2015

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - TJ Slavoj TKZ Polná B 1:1(0:0)

Sestava: FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou: T. Bezděk - R. Kuja , P. Pešek , D. Prchal , O. Machala - J. Gramer , M. Turek , F. Gramer , J. Šotola - J. Pešek (62. M. Toula) , J. Bláha

Branka: Machala

článek z fotbalunas.cz

O výsledku zápasu rozhodl první poločas

Na hřiště Ledče nad Sázavou zavítal nevyzpitatelný tým Polné. Domácí, jako nováčci soutěže, prozatím poměrně překvapují a po devíti kolech se nacházeli na 3. pozici, když v posledním zápase nasázeli bůra Pelhřimovu. Polná má zatím výsledky jako na houpačce a zrovna poslední zápas se jí moc nepovedl. Prohrála na svém hřišti s týmem Věžnice 0:3, a tak v neděli odpoledne jela do Ledče s nelehkým cílem - odčinit svoji poslední prohru. To se částečně povedlo, když si Polná odvezla bod za remízu 1:1.

Po brance na každé straně

Jako mírný favorit vstupovala do dnešního zápasu Ledeč nad Sázavou a hned od začátku bylo znát, že chce udržet sŕii devíti zápasu bez prohry, ba co víc, že si z dnešního zápasu chce odnést 3 body a držet se tak stále čela tabulky. Hned v 5. minutě mohli totiž jít domácí do vedení, kdy Machala poslal do vápna nadýchaný centr, kde se k zakončení dostal Bláha, ale nastřelil pouze tyčku soupeřovi branky. Ke slovu se poté dostali hosté. Ve 12. minutě využil Jelínek zaváhání hostů a otevřel tak skóre utkání - 0:1. Ve 31. minutě byla po faulu hostů nařízena penalta, ke které se postavil Machala. Nemýlil se a srovnal tak stav utkání na 1:1. Ve 38. minutě orazítkoval břevno a skóre se tak ani po jeho zakončení neměnilo.

Tlak domácích, ale bez úspěchu

Do druhého poločasu se tak vstupovalo za 1:1, s čímž byli určitě o něco více spokojeni hosté. V druhé půli bylo k vidění velké množství promarněných šancí na obouch stranách. O něco více šancí si vytvořili domácí, ale skvělý rychtecký za svá záda nepustil ani jednu z nich. Hlavně v posledních deseti minutách se domácí nedechli k obrovskému tlaku, ale veškeré jejich snažení skončilo buď v rukavicích hostujícího strážce svatyně nebo mimo bránu. Ledeč se tak i po devadesáti minutách musela spokojit pouze s jedním bodem za remízu 1:1.

Ohlasy k zápasu

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou

Aleš Dočkal - asistent trenéra Ledče nad Sázavou: "Dnešní utkání jsme začali velmi dobře, první půlhodina byla kombinačně zdařilá, ale bohužel svým nedůrazem jsme soupeři dovolili získat míč a z protiútoku dali gól. Druhá půle byla velmi bojovná a věřili jsme, že utkání dovedeme do vítězného konce, šance na to byly. Bohužel nám dnes nebylo přáno druhou branku dát a doma jsme body ztratili. Celý tým musím pochválit, zodpovědně celý zápas odmakal.