Rozhovor s mužem kola Jakubem Šotolou

publikováno 20.10.2015

Favorit soutěže? Jednoznačně Ledeč, usmívá se mladičký Šotola

Hráčem 10. kola 1. A třídy skupiny A se stal hráč týmu FK Kovofiniš Ledeč nad Sáazavou - Jakub Šotola. Jakub je již 4. hráčem Ledče, kterému se podařilo vyzdvihnout v této sezóně pomyslný pohár za hráče kola a potvrdil tak nadvládu svého klubu. Vítězství si zajistil poměrně přesvědčivě, když si z 222 hlasů připsal 27 %. Tento ledečský záložník si své vítězství v anketě určitě zasloužil, jelikož si v posledních zápasech drží skvělou formu a už 2x za sebou byl vyhlášen hráčem zápasu. Zeptali jsme se Jakuba na několik otázek a zde vám je přinášíme.

Příznivci fotbalového portálu www.fotbalunas.cz vás zvolili hráčem 10. kola, gratulujeme. Co tomu říkáte?

Tak jsem rád že mě lidi zvolili.

Jste už 4. hráčem Ledče ze sedmi anket o Hráče kola. Jeden z Vašich spoluhráčů se mi svěřil, že za to v kabině jsou nějaké pokuty?

Ano,je to tak že sem se stal čtvrtým hráčem kola z našeho týmu i to že moje zvolení bude stát něco do týmove kasy.

Nyní už se dostaneme k poslednímu zápasu, ve kterém jste “pouze“ remizovali s Polnou. Řekněte nám něco k tomu zápasu.

Z mého pohledu to byl náš zápas a měli sme si z tohoto zápasu přičíst tři body do tabulky.

Přestože jste nováčkem soutěže, vedete si velmi dobře a stále se pohybujete mezi prvními třemi. Není tedy remíza s Polnou, které se nachází ve spodní části tabulky trošku zklamání?

Ano je to pro nás zklamani. I přes to že sme měli dost golových šancí tak sme pouze remizovali 1:1 .

Vraťme se k tomu, že se jako nováček soutěže stále držíte mezi prvními třemi týmy. Co Vy berete jako ten klíčový faktor, díky kterému se Ledči tak daří?

Máme kvalitní složení týmu a spoustu zkušených hráčů. I to že náš tým má potencionál na to se stát vítězem soutěže.

Koho po deseti kolech berete jako favorita soutěže?

Ledeč!!!

Na chvíli se trošku oprostíme od fotbalu. Co děláte ve Vašem osobním životě?

Jsem studentem vyšší odborné zdravotnické školy obor zdravotnický záchranář.

Řekněte nám něco o Vaší fotbalové kariéře.

Od 7 let jsem začal hrát fotbal v Ledči a od 9 let jsem byl v Havlíčkově Brodě, kde jsem si zahrál se žáky divizi a s dorostem moravskoslezskou ligu. Teď už jsem druhým rokem v Ledči .

Co děláte ve volném čase, jaké jsou Vaše koníčky?

Ve volném čase rád sportuji.

Oblíbený klub a fotbalový vzor?

Můj oblíbený tým je Bayern a Barca

Sledoval jste výkony národního týmu? Co na ně říkáte?

Teď národní tým nesleduji.

Máte nějaké fotbalové cíle, ať už svoje nebo s týmem?

Rozhodně by sme chtěli být první a postoupit.

A poslední tradiční otázka. Znáte portál www.fotbalunas.cz, popřípadě jak se vám líbí jeho koncept? Je něco, co byste změnil nebo zrušil?

Ano znám tento portál a jeho komcept je dobrý.