Trenér áčka Martin Turek dodnotí podzimní část sezóny

publikováno 19.01.2016 (aktualizováno 09.02.2016)

Hodnocení podzimní sezony

Plán zimní přípravy - muži

Rozpis přípravných utkání - dorost

Do 1.A třídy jsme se těšili. Čekala nás nová soutěž, lepší stadiony, a o něco kvalitnější soupeři, než jsme byli zvyklí z 1.B třídy. Po celkem suverénním postupu jsme byli namlsaní a nechtěli jsme ve vyšší soutěži hrát druhé housle.
Cílem bylo předvádět atraktivní hru a pohybovat se v horních patrech tabulky.

Během přípravných utkání a do půlky podzimní sezony jsme se museli obejít bez několika hráčů ze základní sestavy. Martin Toula a Tomáš Bezděk odjeli do Anglie, Jakub Šotola léčil zlomený kotník. Jelikož jsme to věděli dopředu, tak nás formou hostování posílil ostrostřelec Jan Bláha z Tisu, poctivý obránce Jan Vladyka z Kožlí a do brány slíbil výpomoc brankář Josef Vitiska.

Ještě než soutěž začala, tak nás vyděsil los. V prvních čtyřech kolech nám přidělil
tři týmy, které v loňském ročníku patřily k nejlepším. V prvním kole k nám přijel
Slavoj Pacov. V tomto utkání nám možná pomohl nováčkovský elán, a utkání jsme vyhráli 5:1. Po tomto utkání jsme přišli vinou zranění o bratry Peškovi.
Z druhého utkání na hřišti v Pohledu jsme si také odvezli tři body. Čtyřmi góly
se blýskl Honza Bláha. Aby toho nebylo málo, tak v tomto utkání dostal Vitiska v poslední minutě červenou kartu, a tak jsme museli schánět narychlo jiného brankáře na další zápas. To se nakonec povedlo a na hostování z Havl. Brodu přišel Luboš Koudelka, který naskočil ve třetím kole proti nebezpečným Speřicím.
Hrál se parádní fotbal s velkým nasazením a kvalitou. Nakonec jsme byli šťastnější
a zvítězili 2:1. Koudelka nás v tomto utkání několikrát podržel. Další kolo jsme jeli velice oslabeni do Kamenice nad Lipou. Z různých důvodů chybělo šest hráčů základní sestavy, po 15. minutách musel nuceně střídat Filip Hoffrichter,
a Martin Nepovím od 20. minuty dohrával s nataženým svalem. Muselo nám vypomoct několik hráčů z béčka. Bod z tohoto utkání za remízu 3:3 je pro nás spíše ziskem, než ztrátou. V dalším utkání jsme dva body ztratili, Bedřichov si odvezl bod,
i když jsme dokázali smazat dvougólové manko, vítězný gól jsme z velkého množství šancí vstřelit nedokázali. Do tohoto utkání naskočil i navrátilec z divizního
Žďáru nad Sázavou Ondřej Machala. Ztracené body jsme ale dokázali přivézt
z Havl. Borové, když jsme tam vyhráli brankou z první minuty 1:0. Do tohoto utkání zasáhl již uzdravený Petr Pešek a na lavičce už byl připravený Šotola. Jenže v dalším utkání jsme zase rozdávali body doma, když jsme dobře rozehraný zápas opět zremizovali a Dobronínu jsme darovali bod. Stejný výsledek, tedy 2:2 a stejný průběh zápasu jsme předvedli i ve Věžnici. Poté jsme si doma poradili s rezervou Pelhřimova. Ale v tomto utkání se opět zranil Nepovím a do konce podzimu dohrál i útočník Jiří Voplakal. Další byla na řadě tentokrát rezerva Polné.
V tomto utkání jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance a utkání skončilo remízou 1:1. Týden na to nás v Lukách nad Jihlavou čekal, dle mého názoru, asi nejlepší tým v soutěži. Toto utkání jsme zvládli výborně po taktické stránce a odvezli si tři body za výhru 2:1. Poté jsme si v bojovném utkání poradili se sousední Leštinou a tři body z tohoto utkání jsme potvrdili vysokou výhrou v Habrech. V předehrávaném jarním kole jsme v Pacově předvedli parádní první půlku a získali vedení 2:0. Z tohoto dobrého dílčího výsledku se nám asi zamotala hlava a domácí zaslouženě srovnali.

Po 14. kolech se můžeme vyhřívat na prvním místě tabulky se ziskem 30 bodů a poměrem skóre 42:18. Což znamená, že prozatím máme nejlepší útok a nejlepší obranu v soutěži. S bilancí devíti výher, pěti remíz a s žádno porážkou. Mezi nejpovedenější utkání patří domácí zápasy s Pacovem
a Speřicemi. Zápasy, ze kterých jsem nejvíce zklamán, jsou remízy z Kamenice nad Lipou a Věžnice. Ale to je spíše výsledkové zklamání, hra nebyla zase tak špatná. S předváděnou hrou, i postavením v tabulce jsme spokojeni. Tréninková docházka a přístup některých hráčů by se měl zlepšit, jinak úroveň naší hry bude spíše klesat, místo toho aby stoupala. Zároveň je potřeba pracovat
na zlepšení naší obranné fáze. Stále ještě dostáváme hodně laciných gólů.
Je také potřeba zmínit, že tuto sezonu nás pronásledovalo velké množství zranění. Jeden se uzdravil, ale dva se zranili. Je zapotřebí, abychom se tedy přes zimu dali také zdravotně do kupy a doléčili veškeré neduhy, a v zimě se snažili zraněním předcházet.

Do zápasů nastoupilo 19 hráčů a 3 brankáři. Nejlepším střelcem týmu se stal Jan Bláha, který splnil očekávání a se 13 brankami je i třetím nejlepším střelcem soutěže. Druhým nejlepším střelcem je momentálně Martin Trpišovský, který si připsal 6 zásahů. Martina ovšem doprovázela různá zranění a do spousty utkání ani nenastoupil. Dvě čistá konta si připsal Tomáš Bezděk a jedno Josef Vitiska.

Chtěl bych poděkovat za výbornou spolupráci asistentovi Alešovi Dočkalovi, vedoucímu mužstva panu Noskovi a celému výboru. Doufám, že to tak bude pokračovat i nadále.

Zimní příprava začíná 14. ledna od 19:30 hod. ve sportovní hale v Koželské ulici. Trénovat budeme třikrát týdně. Je potřeba přes zimu pořádně potrénovat, abychom se i na jaře drželi v horních patrech tabulky. Zimní přípravu nám tentokrát zpestří hodně kvalitní soupeři, jako jsou Chotěboř, Hlinsko, Humpolec, Havl. Brod, Sapeli Polná a Pacov.
I to je důvod se na ní těšit :)

Martin Turek, trenér