Úvod » Archiv článků

Přibyslav : Ledeč n.S 1:2 (0:2)

publikováno 20.06.2010 (aktualizováno 15.12.2023)

Poslední utkání v sezóně bylo přeloženo na sobotu a tak se stalo ,že A,B i dorost hrálo v jeden den. Díky přístupu B týmu,který odjel se třemi náhradníky,zbylo pro A tým pouze 11 hráčů.To jsme se dozvěděli asi hodinu před odjezdem.Situaci nám vyřešil Venca Křišta,který byl sice na turnaji ,ale v této situaci přislíbil pomoc za což mu patří dík.Náhradníkem byl tedy i trenér mužstva M.Kouba.A tak mužstvo nakonec odcestovalo v  docela dobré sestavě.Vlastní předzápasová porada byla ze strany trenéra vedena nekompromisně.Výsledky,které zde hráli předešlí trenéři(7:1/5:2/6:2) neberu a přijel jsem si sem pro body ,tak jako tomu bývalo dříve. S tímto se ztotožnili i kapitán M.Geher,M.Pokorný , J.Lebruška a V.Křišta , jako rada starších a v tomto duchu se nesla i celá taktická příprava.Každý měl svůj úkol a osobka na špílmachra Krčála se zkrátka nehrála.Utkání začalo svižně a hned po rozehrávce se Ledeč pokusila o brejk,který nevyšel.Už ve 2.minutě po rozehraném trestném kopu na naší půlce,se dostal ve vápně k míči Geher,perfektně si míč zpracoval a bombou pod víko zavěsil 0:1.Domácí se dostali 2x k rohovému kopu,ale oba sebral Vitiska.Ve 12.minutě  vystřelil Pajer bombu těsně nad. V 16.minutě se k  trestnému kopu ze 20 metrů postavili Janů a Geher a tvrdá střela Gehera skončila v levém rohu branky 0:2.Ledeč byla rychlejší,hráče Přibyslavi do šancí nepouštěla.První nebezpečná střela byla v 35.minutě po trestném kopu,kterou Vitiska vyrazil na roh.Seběvědomí domácí hráči místama tekli a tak zákroky zezadu na unikajícího Pokyho a následně na rychlíka Pajera v úniku, zaváněly červenou kartou.Druhý poločas začal hned střelou Hoffmana,ale brakář chytil.Domácí značně přitvrdili a začali se dostávat do mírného tlaku.V 51.minutě, kdy jsme měli míč v bezpečném držení, jsme odevzdali míč ve vápně domácímu Vopršalovi a ten postupoval úplně sám na Vitisku a bezpečně proměnil 1:2.Domácí ucítili šanci a začali nás přehrávat.Pro svůj tlak si vybrali asi špatný prostor,  kde hrál Poky s Janů a ty dali jasně najevo,že to je prostor jejich a tak se soupeř dostával k vápnu ,kde všechno končilo. Přesto se soupeř dostal 2x do šance,jednou likvidoval Vitiska a podruhé míč včas uklidil Šťastný.V 65.minutě byl tvrdě faulován a zraněn Janů,domácí nosítka neměli,ale zato plnou hubu keců.V tu dobu dostal kapitán Geher žlutou kartu.Na hřiště přišel V.Křišta na hrot,Pajer se posunul na místo Janů.Běhen 5.minut přišel ve stejném místě tvrdý zákrok i na Pajera a byla  z toto strkanice,kterou vyřešil opět Křišta jednak figurou a i svým ze klidem,protože jinak by se určitě červenalo.V 70.minutě opět Vitiska sbírá bravurně roh.Domácí Krčál nemůže najít místo  pro své akce a skoro bych řekl,že mu vadí ,že ho nikdo nehlídá. Příhoda s Šťasným si na své straně udělali pořádek a několikrát se posunuli i do útočné akce.Střed pole čistil mladík Pešek,který platil na tvrdé soupeře a občas jim nakládačku vrátil.Lebruška spolehlivě chránil vzdušný prostor před vápnem.Defenzivní záložník Slavětínský zachytával vlny rozjíždějících se útoků soupeře.V 76.mimutě byl nejprve tvrdě atakován Hoffman,následný jeho nájezd do golmana byl oceněn žlutou kartou.V 83.minutě po centru hlavičkoval soupeř do prázdné brány,ale Vitiska zázračně vyrazil.V 85.minutě Pešek vyhlavičkoval tvrdou bombu ,která určitě směřovala do branky.V 89.minutě trestňák z vápna byl zblokován na roh.No a když soupeř nemohl dát gól , tak ze zahrávaného rohu si před brankou  někdo z vlastních hráčů kolenem poslal střelu do vlastní branky,ale pozorný Vitiska míč včas chytil.V nastavení si už naše obrana pohlídala výsledek a naprala míče Křištovi a Hofmanovi,aby to třeba jen podrželi.

Hodnocení:

Naši hráči byli dobře nabuzeni,naopak soupeř,který v minulém kole deklasoval Humpolec osmi goly nás podcenil a už se nemohl dostat do tempa.První poločas jsme byli jednoznačně lepší.Od kontaktního gólu byl lepší soupeř.Gól jsme si dali zase sami opět po hrubé chybě což je škoda,protože soupeř ucítil šanci a proto to bylo na ostří nožů.

Sestava:J.Vitiska, J.Lebruška, P.Pešek, V.Šťastný,M.Pokorný, J.Slavětínský, M.Geher, P.Janů,                                                                                     A.Příhoda, F.Hoffman,O.Pajer, V.Křišta, M.Kouba

vedoucí mužstva : J.Vitiska,J.Voplakal  trenér: M:Kouba

Pozn.Opět jsme si potvrdili ,že béčko není základnou pro A tým.To není věc hráčů ,ale vedení.Je to námět pro další sezonu.